Ztráty a nálezy

Nejen z tábora 

Ztráty a nálezy  najdete na  oddílovém fb 

Českobudějovické jamboree

Plavba kolem světa pod velením jejího veličenstva!

sraz: 31.5. 14:45 na vlakovém nádraží

konec: 2.6. 12:45 tamtéž

s sebou: spacák, karimatku, večeři na pátek, ešus, lžíci, hrneček, hygiena, kroj, šátek, baterka, zápisník, tužka, KPZ, oblečení a obuv dle počasí, oblečení na spaní (spí se ve stanech), námořnický kostým (např. pruhované tričko, ale fantazii se meze nekladou), 350 Kč

Organizátoři bohužel uspíšili přihlašování a tak se prosím přihlaste do 22.5. 18:00 Zlatu (723677747), vedoucí výpravy pak bude Klára Tučková, Kombi (728299130)

Oslavy 25. výročí založení oddílu

     Srdečně vás zveme na oslavu našeho výročí, konající se tuto sobotu 17.5.2019 od 14:00 do 17:00 vedle Valchy (Stromovka 3).

Vystaveny budou fotografie, kroniky a materiály z táborů, vyzkoušet si můžete tradiční skautské dovednosti a v rámci odpoledne proběhne také vyhlašování o nejlepší upečenou dobrotu od současných členek oddílu (či jejich maminek). 

Pro členky oddílu: Prosím vezměte s sebou 100 Kč na překvapení a zúčastněte se soutěže o nejlepší dobrotu! ☺ 

Zvadlo najdete tady

Na všechny členky současné i bývalé, rodiče a přátele oddílu se moc těšíme!!!

Tábor 2019

     Náš letní tábor už se opět blíží!

 

Pozor - letos oproti minulým rokům kromě přihlášky, bezinfekčnosti a posudku od lékaře potřebujeme ještě váš souhlas s poskytování informací o zdravotním stavu. 
Termín odevzdání přihlášek je do 22.5. V případě, že se přihlásí více než 42 skautek a žabiček, o účasti rozhodne celoroční bodování, tak jak jsme psaly na podzim. Do 26.5. pak dáme vědět, kdo na tábor pojede. 


Veškeré potřebné dokumenty naleznete zde a byly také rozeslány e-mailem. 

Svojsíkův závod

informace pro všechny nahlášené

sraz: 10.5. 14:45 na vlakovém nádraží

konec: 12.5. 15:53 tamtéž

s sebou: kroj, jídlo na pátek, 150 Kč, lahev na pití, karimatka, spacák, hygiena, čelovka, oblečení podle počasí, oblečení na spaní (budeme spát pod plachtou), ešus, lžíce

Organizátoři připomínají sledování FB (Zpravodaj budějovického Svojsíkáče 2019) a instagramu závodu (cbsvojsikac_zpravodaj), je zde možnost dozvědět se důležité informace k programu závodu.

Rozdělení přihlášených skautek do závodních posádek:

Tuleni                                     Lachtani

Modřinka                                Karkulka

Rusalka                                 Střelka

Hvězdička                              Pirátka

Eliška Kopalová                       Lilie

Tučňák                                  Smíšek                          

Ďáblík                                  Vážka

Po stopách skřítků

Sraz: v pátek 26. 4. v 15:40 na vlakovém nádraží

Konec: v neděli 28. 4. v 14:00 tamtéž

S sebou: spacák, karimatku, oblečení na spaní, dovnitř i ven podle počasí, pevnou obuv, pláštěnku, ešus, lžíce, hrneček, přezůvky, hygiena, šátek, zápisník a tužku, KPZ, baterka, malý batůžek, večeři na pátek, buchtu na snídani a 220 Kč

Nahlašujte se do středy 24. 4. do 19:00 Potápce na email potap.ka@centrum.cz nebo na 721 318 477

Svojsíkův závod

Nahlašování na závody pro skautky

10.-12.5. se koná Svojsíkův závod při kterém jednotlivé skupiny skautek měří své schopnosti.

Malý motivační text od organizátorů: Fakta jsou prostá. 27.2.2019 překročila vojska Ruské federace hranice pobaltských států, Běloruska a Ukrajiny - začala válka. Státy NATO odpověděly rychle, ale i přesto se rychlý postup Rusů povedlo zastavit až na východním Slovensku a Polsku. Válka je v patové situaci - žádná ze stran není schopná získat rozhodující výhodu. Začínají jednání o míru, ale boje zuří dál. Co je horší, v některých evropských zemích propuklo záhadné onemocnění. Je velmi nakažlivé a doposud se na něj nepodařilo najít lék. Děti proti ní prokazují větší odolnost, ale pouze pokud nejsou patogenu vystaveny dlouhodobě.

Protože čas k přihlašování se rychle krátí, prosím o nahlášení vašich skautek, které by měly o účast v závodu zájem, Proto prosím každou skautku, která by měla zájem se závodů zúčastnit o nahlášení Zlatu (723677747) do 19.4. 18:00. Děkuji!

Opožděný dárek

Kdo byl na Navigamu 2018 pozor!!!

Kdo byl na letošním Navigamu určitě ví, že bylo možné koupit památeční odznáčky, které si již tradičně připínají účastníci na kroj. Každý ročník je dostali všichni v uvítacím balíčku, letos tomu tak bohužel nebylo. A vzhledem k tomu, že zájem o odznáčky dostupné ve skautského obchodě byl enormní, bylo téměř nemožné je získat. Naštěstí jsme od organizátorů dostaly možnost je zpětně doobjednat a teď konečně přišly. Takže každá skautka, která byla na Navigamu si může svůj odznáčky vyzvednout již tuto sobotu na výpravě, nebo kdykoliv poté v klubovně. 

Tábor 2019

     Příští tábor proběhne v termínu 29.6. - 13.7.2019 na tábořišti Komáří paseka, kde jsme byly již v roce 2017. 

Jsme na Facebooku

     Můžete nás "lajkovat" a sledovat naší činnost také  na facebookových stránkách. fb_icon_325x325.png   https://www.facebook.com/stribrnerybky